Strona główna | O klubie | Zarząd klubu | Sukcesy | Linki | Kontakt
Menu główne

Wstąpienie
do Klubu "REYMAN"

Sekcje Sportowe

Dofinansowania


  Newsy - Siatkówka
Piątek-Niedziela, 6-8.10.2017r

Ogólnopolski w Siatkówce Oldbojów od lat 35, Legnica - dn. 6-8.10.2017r.

KKSG Reyman Kraków

Siatkarscy oldboje Świtu Wrocław zostali mistrzami Polski
W dniach 06-08 października 2017 r. odbyły się w Legnicy zawody sportowe osób niesłyszących -
Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących "ŚWIT" Wrocław, Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki, oraz Urzędu Miasta Legnicy. Nasza impreza sportowa otrzymała również wsparcie od firmy CATERING A.M. SKIBIŃSCY, HOTEL MILENIUM, LUBINPEX i ZSI im. Piastów Śląskich w Legnicy oraz Stowarzyszenie Równość Człowieka Głuchego. Patronat objął Prezydent Miasta Legnicy. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich ul. Wierzyńskiego 1 w Legnicy. Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów w Legnicy, był wcześniej rozreklamowany na stronach internetowych oraz na plakatach. Celem zorganizowania zawodów było popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Uczestników zakwaterowano w Hotelu "MILENIUM" w dniach 06-08 października 2017 r. Wyżywienie - śniadanie, było zapewnione na miejscu (Hotel "MILLENIUM"). Obiady i kolacja były zamówione w cateringu "A.M. Skibińscy" w hali sportowej na stołówce. Zawodnicy byli zadowoleni zarówno z noclegów jak i z wyżywienia. W piątek 06 października 2017 r. o godz. 21:00 odbyła się odprawa techniczna. Na odprawie byli obecni trenerzy, kierownicy i kapitanowie drużyn biorących udział w zawodach. Omówiono na niej regulamin zawodów i odbyło się losowanie kolejności gier.
W dniu 07 października 2017 r. o godz. 9:00 nastąpiło otwarcie Ogólnopolskiego Turnieju Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat. Otwarcia dokonał prezes WKSN "ŚWIT" Wrocław p. Maciej Jacyna. W Turnieju wzięły udział kluby sportowe zrzeszające osoby niepełnosprawne z wadą słuchu z różnych stron Polski: ŁKSG Łódź, MAZOWSZE Warszawa, KORONA Szczecin, RES-GEST Rzeszów, POMORZE Gdańsk, REYMAN Kraków, RADOMIG Radom i ŚWIT Wrocław. CZARNA HAŃCZA Suwałki i SPARTAN Lublin wycofali się z turnieju. Zawody sędziowało łącznie dziesięciu sędziów: p. Mateusz Byszczak, p. Danuta Kurowska, p. Katarzyna Mróz, p. Bartłomiej Stachowicz, p. Piotr Zalewski, p. Andrzej Łukowicz, p. Grzegorz Goliszek, p. Mirosław Stramski, p. Krzysztof Mucha i p. Magdalena Rzepka. W pierwszym dniu, w sobotę rano (07.10.2017r.), zawody prowadziło 6 sędziów na dwóch boiskach i w drugim dniu w niedzielę (08.10.2017r.) najpierw 6 sędziów prowadziło grę na dwóch boiskach. W czasie rozgrywek obecna była służba medyczna - p. Dawid Chwalisz. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" w grupie A i B. Drużyna WKSN ŚWIT zajęła ostatecznie I miejsce w grupie A. Drużyna POMORZE Gdańsk zajęła ostatecznie I miejsce w grupie B.
Po sobotnich zawodach do półfinału awansowały z grupy A ŚWIT Wrocław (I) i RADOMIG Radom (II), a z grupy B awansowały POMORZE Gdańsk (I) i KORONA Szczecin (II). W sobotę rozegrano mecz o VII miejsce między zespołami MAZOWSZE Warszawa i ŁKSG Łódź, ŁKSG wygrał z MAZOWSZEM 2:1. Mecz o V miejsce między zespołami REYMAN Kraków i RES-GEST Rzeszów, wygrał REYMAN 2:1.
W niedzielę rozegrano półfinały: ŚWIT Wrocław wygrał z KORONĄ Szczecin 2:1, a POMORZE Gdańsk wygrało z RADOMIG Radom 2:0. W meczu półfinałowym ŚWIT Wrocław z KORONA Szczecin była bardzo ciekawa i zacięta walka, bo o wyniku meczu decydował tie-break , który zakończył się wynikiem 15:13 dla ŚWIT. Siatkarze oldboje KORONA prowadzili w tie-breaku 13:11, ale niestety nie udało się im wygrać meczu. W meczu o III miejsce KORONA wygrała z RADOMIG Radom 2:1. W meczu finałowym o I miejsce ŚWIT Wrocław wygrał z POMORZEM Gdańsk 2:1. Na zawody przybyło dużo kibiców. Po zakończeniu ostatniego meczu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród, medali i pucharów. Dekoracji dokonali pełnomocnik prezydenta Legnicy ds. osób niepełnosprawnych Grzegorz Żądło i Prezes WKSN "ŚWIT" Wrocław p. Maciej Jacyna. Wręczyli nagrody, medale i puchary od Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Najstarszymi zawodnikami turnieju zostali Wojciech Polit ma 68 lat z klubu ŁKSG Łódź i Ryszard Moroz ma 67 lat z klubu WKSN ŚWIT Wrocław. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu organizacji imprezy sportowej.

Wyniki: Komunikat_koncowy_2017_09_22-24.pdf

Zródło: PZSN

Copyright by Reyman Kraków