Strona główna | O klubie | Zarząd klubu | Sukcesy | Linki | Kontakt
Menu główne

Wstąpienie
do Klubu "REYMAN"

Sekcje Sportowe

Dofinansowania



  Newsy - Koszykówka
Piątek-Niedziela, 23-25.09.2016

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w koszykówce Oldbojow (od 35 lat)
Warszawa, dn. 23-25.09.2016r.

KKSG Reyman Kraków

W dniach 23-25 września 2016 roku na hali sportowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Białołęka" w Warszawie przy ulicy Światowida 56 odbył się Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Koszykówce Oldbojów od 35 lat. W zawodach brało udział 9 drużyn z całej Polski, byli to: ŁKSG Łódź, Mazowsze Warszawa, Pomorze Gdańsk, Radomig Radom, Res-Gest Rzeszów, Reyman Kraków, Spartan Lublin, WKSG Poznań i gospodarz Wars Warszawa. Rozegrano 22 meczów - w systemie każdy z każdym w dwóch grupach A i B oraz mecze półfinałowe, mecz o 3 miejsce i finał. Zawody w sportowej atmosferze. Nie było żadnej kary indywidualnej, ani zespołowej. Zawody trwały dwa dni. Zwycięzcą Turnieju została drużyna Spartan Lublin, drugie miejsce przypadło Radomig Radom, a trzecie miejsce zajął WKSG Poznań. Organizatorami tej imprezy były Polski Związek Sportu Niesłyszących i Warszawski Klub Sportowy Głuchych "Wars". Imprezę dofinansowały Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Na zakończenie zawodów było rozdawanie pucharów i medali. Zwycięzcom i wyróżnionym zawodnikom nagrody wręczali Prezes WKSG "Wars" Tomasz Gumiński i Prezes PZSN Jarosław Janiec.

Nagrody indywidualne:
Król strzelców: Łukasz Markowicz (Reyman Kraków)
Najlepszy zawodnik MVP: Bogdan Kmiotek (Spartan Lublin)
Najstarszy zawodnik: Marian Strach (Radomig Radom) - 60 lat

Najlepsza pierwsza piątka:
Rozgrywający - Ryszard Majkut (Spartan Lublin)
Obrońca rzucający - Marcin Piska (Radomig Radom)
Środkowy - Michał Kaźmierczak (Spartan Lublin)
Silny skrzydłowy - Dariusz Gieras (Radomig Radom)
Niski skrzydłowy - Marcin Piska (Radomig Radom)

Wszystkie mecze 2x10 min. bez zatrzymywania czasu

Wyniki:

Grupa A:
Reyman Kraków - Pomorze Gdańsk 26:17 (12:5, 14:12)
Reyman: Darmas-10, Markowicz-8, Wrona-4, Bogucki-2, Wardęga-2, Kurzdym-0, Lenart-0, Skrętowski-0,
Stefanik-0, Szczurek-0. Trener: Wrona D., kierownik: Darmas M.
Pomorze: Kurpisz J.-7, Gorycki-4, Kurpisz F.-3, Lubiejewski-2, Schmidt-1, Droździel-0, Gnyska-0, Konkol-0, Lasek-0. Trener: Mazanek R.
Spartan Lublin - Res-Gest Rzeszów 11:8 (4:2, 7:6)
Spartan: Kaźmierczak-4, Kmiotek-4, Kortas-2, Majkut-1, Bilski-0, Kowalik-0, Rakowski-0, Orzeł-0, Smoliński-0, Rydzewski-0. Trener: Majkut R., kierownik: Pasicz Ł.
Res-Gest: Górak-4, Matejko-2, Żelazko-2, Grata-0, Lenik-0, Sobolak-0, Wojtkowicz-0. Kierownik: Żelazko T.
Wars Warszawa - Reyman Kraków 34:24 (19:6, 15:18)
Wars: Gocejna-10, Goliszek-9, Śmieciński-6, Kwiatkowski-4, Bieńkowski-3, Stempurski T.-2, Cygler-0, Nowosad-0, Pacuszka-0, Tylutki-0. Trener: Korytowski S.
Reyman: Markowicz-20, Bogucki-4, Darmas-0, Wrona-0, Lenart-0, Stefanik-0, Kurzdym-0, Szczurek-0, Wardęga-0, Skrętkowski-0. Trener: Wrona D., kierownik: Darmas M.
Pomorze Gdańsk - Spartan Lublin 12:17 (7:11, 5:6)
Pomorze: Kurpisz J.-9, Lasek-2, Kurpisz F.-1, Gnyska-0, Gorycki-0, Konkol-0, Lubiejewski-0, Drożdziel-0, Schmidt-0. Trener: Mazanek R.
Spartan: Kmiotek-8, Kaźdzmierczak-5, Kortas Ł.-2, Kowalik-2, Majkut-0, Bilski-0, Rakowski-0, Smoliński--, Orzeł--, Rydzewski--. Trener: Majkut R., kierownik: Pasicz Ł.
Res-Gest Rzeszów - Pomorze Gdańsk 16:21 (8:11, 8:10)
Res-Gest: Żelazko-6, Lenik-4, Matejko-4, Górak-2, Grata-0, Wilczak-0, Sobolak-0, Witek-0, Sekuła-0, Wójtowicz-0. Kierownik: Żelazko T.
Pomorze: Kurpisz J.-8, Drożdziel-4, Gorycki-4, Kurpisz F.-3, Schmidt-2, Gnyska-0, Lubiejewski-0, Konkol-0, Lasek-0. Trener: Mazanek R.
Spartan Lublin - Wars Warszawa 27:4 (12:4, 12:0)
Spartan: Kaźmierczak-10, Majkut-8, Kmiotek-5, Kortas Ł.-2, Kowalik-2, Bilski-0, Rakowski-0, Rydzewski--, Smoliński--, Orzeł--. Trener: Majkut R., kierownik: Pasicz Ł.
Wars: Bieńkowski-2, Gocejna-2, Cygler-0, Tylutki-0, Pacuszka-0, Goliszek-0, Śmieciński-0, Nowosad-0, Stempurski T.-0, Kwiatkowski-0. Trener: Korytowski S.
Reyman Kraków - Spartan Lublin 26:20 (11:7, 15:13)
Reyman: Markowicz-10, Skrętkowski-8, Bogucki-4, Darmas-2, Wrona-2, Lenart-0, Wardęga--, Szczurek--, Kurzdym--, Stefanik--. Trener: Wrona D., kierownik: Darmas M.
Spartan: Kaźmierczak-9, Kmiotek-5, Majkut-4, Kortas Ł.-2, Bilski-0, Kowalik-0, Rakowski-0, Orzeł--, Smoliński--, Rydzewski--. Trener: Majkut R., kierownik: Pasicz Ł.
Wars Warszawa - Res-Gest Rzeszów 38:15 (16:2, 13:22)
Wars: Śmieciński-23, Gocejna-7, Kwiatkowski-5, Goliszek-3, Cygler-0, Pacuszka-0, Stempurski T.-0, Bieńkowski-0, Tylutki--, Nowosad--. Trener: Korytowski St.
Res-Gest: Żelazko-8, Grata-3, Matejko-2, Sekuła-2, Sobolak-0, Wójtowicz-0, Lenik--, Górka--, Wilczak--, Witek--. Kierownik: Żelazko T.
Pomorze Gdańsk - Wars Warszawa 12:29 (8:9, 4:20)
Pomorze: Kurpisz F.-6, Gorycki-2, Lasek-2, Kurpisz J.-2, Drożdziel-0, Gnyska-0, Schmidt-0, Konkol--, Lubiejewski--. Trener: Mazanek R.
Wars: Gocejna-13, Goliszek-5, Kwiatkowski-5, Śmieciński-4, Stempurski T.-2, Pacuszka-0, Bieńkowski-0, Nowosad-0, Cygler--, Tylutki--. Trener: Korytowski S.
Res-Gest Rzeszów - Reyman Kraków 8:22 (4:12, 4:10)
Res-Gest: Grata-4, Górak-2, Sobolak-2, Żelazko-0, Lenik-0, Wilczak-0, Witek-0, Matejko-0, Sekuła-0, Wójtowicz-0. Kierownik: Żelazko T.
Reyman: Markowicz-15, Darmas-4, Bogucki-3, Lenart-0, Stefanik-0, Skrętkowski-0, Wrona-0, Kurzdym-0, Wardęga-0, Szczurek-0. Trener: Wrona D., kierownik: Darmas M.

Tabela końcowa gr. A:
Klub mecze-pkt-zw-por stos.koszy
1. Spartan Lublin 4 7-3-1 75:50 awans
2. Reyman Kraków 4 7-3-1 98:79 awans
3. Wars Warszawa 4 7-3-1 105:78
4. Pomorze Gdańsk 4 5-1-3 62:88
5. Res-Gest Rzeszów 4 4-0-4 47:92

Grupa B:
Radomig Radom - WKSG Poznań 21:22 (8:10, 12:12)
Radomig: Goliński-10, Piska-6, Gieras-2, Kowalski-2, Piechocki-1, Sadłowski-0, Strach-0, Marek--, Kundys--, Woźniak--. Trener: Piska M., kierownik: Marek R.
WKSG: Opęchowski-6, Wiśniewski-6, Pachurka-4, Pietrzak-4, Plewczyński-2, Langos A.-0, Huczyński--, Sramski--, Marcinkowski--, Ławniczak--. Trener: Eicke A., kierownik: Jarosz A.
ŁKSG Łódź - Mazowsze Warszawa 23:22 (8:8, 15:14)
ŁKSG: Dudzik-6, Szczepski-5, Tylki-5, Chorąziak-5, Dziurdzia-2, Adamczewski-0, Kulikow-0, Sawiczuk-0, Wróbel-0, Stempniak-0. Kierownik: Tylki M.
Mazowsze: Anders-9, Nowak-7, Morawski E.-6, Włodarski-0, Mazurek-0, Pałąszewski-0, Dziadak-0, Bogucki-0, Maksymiuk-0, Radziuk-0. Kierownik: Dziadak W.
Mazowsze Warszawa - Radomig Radom 14:36 (6:22, 8:14)
Mazowsze: Anders-8, Morawski-2, Nowak-2, Maksymiuk-2, Włodarski-0, Mazurek-0, Bogucki-0, Dziadak-0, Radziuk-0, Wasilewski-0. Kierownik: Dziadak W.
Radomig: Piska-14, Piechocki-8, Gieras-8, Kowalski-4, Goliński-2, Sadłowski-0, Marek-0, Kundys-0, Strach-0, Wożniak-0. Trener: Piska M., kierownik: Marek R.
WKSG Poznań - ŁKSG Łódź 7:13 (5:8, 2:5)
WKSG: Pachurka-4, Plewczyński-2, Opęchowski-1, Sramski-0, Huczyński-0, Marcinkowski-0, Wiśniewski-0, Pietrzak-0, Ławniczak-0, Langos A.-0. Trener: Eicke A., kierownik: Jarosz A.
ŁKSG: Tylki-7, Dudzik-3, Szczepski-3, Choręziak-0, Wróbel-0, Stempniak-0, Sawiczuk-0, Dziurdzia-0, Adamczewski-0, Kulikow-0. Kierownik: Tylki M.
Radomig Radom - ŁKSG Łódź 28:13 (16:11, 12:2)
Radomig: Gieras-13, Piska-11, Goliński-4, Sadłowski-0, Piechocki-0, Kowalski-0, Marek-0, Kundys-0, Woźniak-0, Strach-0. Trener: Piska M., kierownik: Marek R.
ŁKSG: Stempniak-8, Tylki-5, Choręziak-0, Wróbel-0, Dudzik-0, Sawiczuk-0, Szczepski-0, Dziurdzia-0, Adamczewski-0, Kulikow-0. Kierownik: Tylki M.
Mazowsze Warszawa - WKSG Poznań 11:17 (9:8, 11:17)
Mazowsze: Anders-4, Morawski-4, Nowak-3, Włodarski-0, Mazurek-0, Dziadak-0, Bogucki-0, Maksymiuk-0, Wasilewski-0, Radziuk-0. Kierownik: Dziadak W.
WKSG: Wiśniewski-10, Opęchowski-4, Pachurka-2, Pietrzak-1, Sramski-0, Huczyński-0, Plewczyński-0, Marcinkowski-0, Ławniczak-0, Langos A.-0. Trener: Eicke A., kierownik: Jarosz A.

Tabela końcowa gr. B:
Klub mecze-pkt-zw-por stos.koszy
1. Radomig Radom 3 5-2-1 85:49 awans
2. WKSN Poznań 3 5-2-1 46:45 awans
3. ŁKSG Łódź 3 5-2-1 49:57
4. Mazowsze Warszawa 3 3-0-3 47:76

Półfinały:
WKSG Poznań - Spartan Lublin 9:18 (5:7, 4:11)
WKSG: Pietrzak-4, Opęchowski-3, Wiśniewski-2, Pachurka-0, Plewczyński-0, Sramski--, Huczyński--, Marcinkowski--, Langos A.--, Ławniczak--. Trener: Eicke A., kierownik: Jarosz A.
Spartan: Kmiotrk-11, Kaźmierczak-7, Kortas Ł.-0, Kowalki-0, Majkut-0, Bilski--, Rakowski--, Rydzewski--, Smoliński--, Orzeł--. Trener: Majkut R., kierownik: Pasicz Ł.
Radomig Radom - Reyman Kraków 20:15 (15:7, 5:8)
Radomig: Piska-11, Gieras-4, Kowalski-3, Goliński-2, Sadłowski-0, Piechocki-0, Marek--, Kundys--, Strach--, Wożniak--. Trener: Piska M., kierownik: Marek R.
Reyman: Markowicz-8, Skrętkowski-3, Bogucki-2, Wrona-2, Darmas-0, Lenart--, Wardęga--, Stefanik--, Kurzdym--, Szczurek--. Trener: Wrona D., kierownik: Darmas M.

Mecz o 7 miejsce:
Pomorze Gdańsk - Mazowsze Warszawa 18:10 (10:4, 8:6)
Pomorze: Kurpisz F.-6, Kurpisz J.-6, Gorycki-4, Schmidt-2, Drożdziel-0, Gnyska-0, Lasek-0, Lubiejewski--, Konkol--. Trener: Mazanek R.
Mazowsze: Nowak-6, Morawski-2, Wasilewski-2, Dziadak-0, Mazurek-0, Anders---, Włodarski--, Bogucki--, Radziuk--, Maksymiuk--. Kierownik: Dziadak W.

Mecz o 5 miejsce:
Wars Warszawa - ŁKSG Łódź 33:20 (18:9, 15:11)
Wars: Gocejna-13, Śmieciński-8, Stempurski T.-5, Goliszek-4, Bieńkowski-2, Cygler-1, Tylutki-0, Pacuszka-0, Nowosad-0, Kwiatkowski-0. Trener: Korytowski S.
ŁKSG: Stempniak-6, Szczepski-5, Tylki-5, Choręziak-2, Dudzik-2, Wróbel-0, Sawiczuk-0, Dziurdzia-0, Adamczewski-0, Kulikow-0. Kierownik: Tylki M.

Mecz o 3 miejsce:
WKSG Poznań - Reyman Kraków 25:24 po dogr. (9:15, 12:6, 4:3)
WKSG: Opęchowski-13, Pietrzak-6, Plewczyński-2, Wiśniewski-2, Pachurka-2, Sramski-0, Huczyński-0, Marcinkowski-0, Ławniczak-0, Langos A.-0. Trener: Eicke A., kierownik: Jarosz A.
Reyman: Markowicz-16, Darmas-3, Skrętkowski-2, Wrona-2, Bogucki-1, Lenart-0, Wardęga-0, Szczurek-0, Kurzdym-0, Stefanik-0. Trener: Wrona D., kierownik: Darmas M.

Finał:
Spartan Lublin - Radomig Radom 22:12 (10:6, 12:6)
Spartan: Kmiotrk-9, Kaźmierczak-8, Kortas Ł.-4, Majkut-1, Kowalik-0, Bilski-0, Rakowski-0, Smoliński-0, Orzeł-0, Rydzewski-0. Trener: Majkut R., kierownik: Pasicz Ł.
Radomig: Woźniak-6, Goliński-2, Piska-2, Gieras-2, Sadłowski-0, Kowalski-0, Marek-0, Kundys-0, Strach-0, Piechocki-0. Trener: Piska M., kierownik: Marek R.

Tabela kolejność końcowa:
1. Spartan Lublin Mistrz Polski'2016
2. Radomig Radom Wicemistrz Polski'2016
3. WKSG Poznań Brązowy medal
4. Reyman Kraków
5. Wars Warszawa
6. ŁKSG Łódź
7. Pomorze Gdańsk
8. Mazowsze Warszawa
9. Res-Gest Rzeszów

Zródło: PZSN

Copyright by Reyman Kraków