Strona główna | O klubie | Zarząd klubu | Sukcesy | Linki | Kontakt
Menu główne

Wstąpienie
do Klubu "REYMAN"

Sekcje Sportowe

Dofinansowania



  Newsy

PZSN zorganizował po raz czternasty Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski

Polski Związek Sportu Niesłyszących zorganizował po raz czternasty Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski.
Współorganizatorem plebiscytu był Krakowski Klub Sportowy Głuchych "Reyman" w Krakowie.
Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących odbyła się w dniu 19.03.2022 r. w sali konferencyjnej w sali konferencyjnej Centrum Reduta przy Strzelców 26 w Krakowie.
W XIV. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski zwyciężył zwyciężył Rafał Wójcik (pływanie).
Drugie miejsce zajął Jan Paczyński (piłka nożna), a trzecie miejsce Agata Kosztowny (lekkoatletyka).

Na Gali Mistrzów Sportu Niesłyszących przyznano także wyróżnienia w 11 innych kategoriach:

Największy pechowiec: Dominika Szczygieł (koszykówka kobiet)
Super Champion: Ewa Wardziak (szachy)
Odkrycie Roku: Zuzanna Łukasik (szachy)
Młodzieżowy Sukces Roku: Rafał Wójcik (pływanie)
Nadzieja olimpijska: Konrad Powroźnik (pływanie)
Najlepszy Klub Roku - młodzieży: Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej IG-Warszawa
Najlepszy Klub Roku - seniorów: Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących "Świt" Wrocław

Impreza Roku:
- Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce, Lublin, dn. 23-28.08.2021r.
- Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, Sulejów, dn. 9-14.08.2021r.
- Mistrzostwa Świata Głuchych w Maratonie, Warszawa, dn. 26.09.2021r.
- Mistrzostwa Świata Głuchych w Pływaniu na krótkim basenie, Gliwice, dn. 15-20.11.2021r.
- Mistrzostwa Europy Głuchych Par Mieszanych w Curlingu, Łódź, dn. 18-21.11.2021r.
- Mistrzostwa Europy Głuchych w Curlingu Kobiet i Mężczyzn, Łódź, dn. 22-27.11.2021r.

Drużyna Roku: Piłka nożna mężczyzn - Historyczne awans do Igrzyska Głuchych

Specjalna nagroda trenera:
- Jacek Bielczyk (szachy)
- Marek Jabczyk (pływanie)
- Marek Jakubowski (lekkoatletyka)
- Piotr Ożóg (piłka nożna mężczyzn)

Trener Roku: Marek Jaros (lekkoatletyka)

Wyniki głosowania na najlepszych sportowców niesłyszących w XIV.Plebiscycie'2021:
1. Wójcik Rafał (pływanie) - 543 pkt.
2. Paczyński Jan (piłka nożna) - 521 pkt.
3. Kosztowny Agata (lekkoatletyka) - 472 pkt.
4. Powroźnik Konrad (pływanie) - 467 pkt.
5. Chmielewska Julia (pływanie) - 461 pkt.
6. Gołębiowski Oskar (lekkoatletyka) - 442 pkt.
7. Dragan Julia (pływanie) - 414 pkt.
8. Żurek Adam (piłka nożna) - 402 pkt.
9. Nowak Rafał (lekkoatletyka) - 385 pkt.
10. Chęciak Krzysztof (szachy) - 357 pkt.
11. Sztafeta męska 4x200m dowolny (pływanie) - 353 pkt.
Dragan Dawid, Kramarczyk Jakub, Nowicki Kacper, Pióro Artur, Powroźnik Konrad, Stempurski Igor, Wojciechowski Wiktor, Wójcik Rafał
12. Łukasik Zuzanna (szachy) - 319 pkt.
13. Sobczak January (koszykówka) - 294 pkt.
14. Sztafeta męska 4x100m (lekkoatletyka) - 284 pkt.
Gołębiowski Oskar, Janda Bartłomiej, Kotowski Grzegorz, Kowalik Daniel, Stempurski Daniel
15. Sztafeta żeńska 4x200m dowolny (pływanie) - 260 pkt.
Bęben Amelia, Bęben Nina, Chmielewska Julia, Dragan Julia, Jarzewicz Klaudia, Jarzewicz Laura, Nowicka Weronika
16. Kokoszewski Oskar (lekkoatletyka) - 227 pkt.
17. Gawroński Tomasz (lekkoatletyka) - 211 pkt.
18. Sztafeta męska 4x400m (lekkoatletyka) - 210 pkt.
Borowski Mateusz, Gołębiowski Oskar, Kotowski Grzegorz, Kulpa Michał
19. Kulpa Michał (lekkoatletyka) - 204 pkt.
20. Sztafeta męska 4x100m zmienny (pływanie) - 190 pkt.
Dragan Dawid, Kramarczyk Jakub, Nowicki Kacper, Pióro Artur, Powroźnik Konrad, Sawka Juliusz, Stempurski Igor

Copyright by Reyman Kraków